» HİZMETLERİMİZ

İnsan Asansörleri

İnsan asansörleri mekanik ve hidrolik olarak imal edilmektedir.
MEKANİK İNSAN Asansörleri tahrik kasnaklı asansörlerdir.Hızları 0.60 m/sn den 2,5 m/sn aralığındadır. Kapasiteleri 100 kg ( 1 kişi )' den 2500 kg ( 33 Kişi ) aralığındadır.Müşteri isteği doğrultusunda, kullanılacak malzeme kombinasyonu oluşturulmakla beraber,firmamızca oluşturulmuş asansör seçenekleri bulunmaktadır.
Kapı tipleri kuyu ebatlarına ve maliyet tercihlerine bağlı olarak ,700 mm - 1300 mm aralığında ,yarı otomatik ve tam otomatik tiptedir.
İç kapı tercihleri kayan tip kapılar ile katlanır tipte kapılardır.EN 81 ' e göre iç kapısız İnsan veya Yük asansörü imalatı söz konusu bile değildir.

 

Yük Asansörleri
Depo,alışveriş merkezleri,fabrikalar gibi, yük taşıma işlerinin yoğun olduğu yerlerde kullanılmak üzere,500 kg. ile 12.000 kg. kapasiteli olarak imal edilmektedir.
Mekanik ve hidrolik olarak projelendirilebilen yük asansörlerinde, en ağır koşullarda kullanım sağlanmaktatır.
Sedye Asansörleri
Hastanelerimizin vazgeçilmez unsuru haline gelen sedye asansörleri,1.275 kg.- 2.500 kg. aralığında yapılmaktadır.Otomatik kapılı ve frekans kontrollü çözümlerle, hastanın daha konforlu seyahat etmesi ve dolayısıyla oluşabilecek sarsıntılar engellenmiştir.
Antibakteriyel kaplama ve taban malzemesi ile hijyen koşulları sağlanmış olup,göz almayacak şekilde dizaynı yapılan aydınlatma, hastanın gözünü yormadan ,kendini güvende hissetmesini sağlar.
Monşarj Asansörleri
Otel,restaurant gibi , yemek,bardak ve tabak taşıma işlerinin yoğun olduğu yerlerde kullanılan, küçük yük asansörü olarak düşünebiliriz.Hijyenik olması açısından , krom-nikel malzemeden imal edilen monşarj asansörler , 50 kg.'dan 350 kg.'a kadar kapasitelerde yapılmaktadır.
Araç Asansörleri
Günümüzde araç sayısındaki artış , kentlerde çok katlı otopark ihtiyacını beraberinde getirmiştir.Otoparklarda yol için ayrılabilecek alanlar sorun olduğunda veya yerden tasarruf etme imkanı sebebiyle, araç asansörleri yapılmaktadır.Yapmış olduğumuz araç asansörlerinde,şoför aracından inmeden kumanda butonuna ulaşabilmektedir. Malzemeler fırın boyalı olup, uzun ömürlüdür.
Engelli Asansörleri

Engelli insanların,merdiven , yükselti gibi zorlukları kolayca yenebilmesi,hareket kısıtlılığının ortadan kaldırılması , yaşam kalitelerinin artırılması amacıyla, merdiven ve platform olarak asansör yapmaktayız.Kullanılan malzeme ve sistemler kişinin amaçları doğrultusunda şekilendirilmektedir.

Yürüyen Merdivenler
Alışveriş merkezleri,havaalanlarında, insanların dikey taşımacılığında önemli bir yere sahip olan yürüyen merdivenleri, hem iç mekanlara hem de yaya üst geçitleri gibi dış mekanlara uygulamaktayız.
Avrupa Merdiven Standardı EN115 göre ,montaj ve bakımlarını yapmaktayız.
Kumanda Sistemleri
Kendi bünyemizde yapmakta olduğumuz kumanda panolarında kullanılan kontrol kartları, güvenliği üst seviyelere taşıyan,sınıfının en iyi kartlarıdır.Kullanılan kontaktör ve röle gibi malzemelerde uzakdoğu ürünleri kullanılmamaktadır.
Elektrik kesintilerinde ,kullanıcının kat arasında kalma olasılığını ,Kata Tamamlama Sistemi ile sorun olmaktan çıkarmaktayız.
Asansör panolarında kullandığımız,frekans kontrollü ,hız kontrol cihazlarıyla, kullanıcıya konforlu bir seyir sunmaktayız.
Kabinler
EN 81 (TS 10922-TS 8237) standartlarına uygun olarak imal edilen kabinler, 320 kg.' dan - 2000 kg.' a kadar taşıma kapasitesinde yapılmaktadır.Kullanılan kaplama malzemesi laminat-paslanmaz kombinasyonu veya paslanmaz olarak yapılmaktadır. Laminat renk seçenekleri müşterinin zevkleri doğrultusunda çeşitlilik gösterip , uygulanabilirliği sağlanmıştır. Tavan lazer kesim paslanmaz , aydınlatma direkt veya endirekt şekilde tasarlanmaktadır.
Montaj

Yeni bir asansörü EN 81/1-2-3 standardına göre üretmekte ve CE işaretini iliştirmekteyiz.

 

Revizyon (Yenileme)

Eski asansörlerin kısmi ve tümden yenilenmesi işlemlerini TSE normlarına göre yaparak mevcut asansörlerin güvenliklerinin artırılmasını sağlamaktayız.

 

İmalat

Otomatik kabin iç kapısı,kumanda panosu ve makine karkasları imalatlarını yapan firmamız tüm ürünlerine 3 yıl garanti vermekteyiz.

 

Servis

Göztepe Merkez,Şişli ve Antalya şubelerimiz aracılığıyla süratli bir şekilde ISO Kalite Güvence Sistemi kriterlerinde 7/24 servis hizmeti vermekteyiz.

 

 
Başak Şehir Onurkent Garanti Sit. No:36/C D:2 Küçükçekmece / İSTANBUL  -  Tel : 0.212.488 23 23 (Pbx)
DGS Group